BBN72HC-G-B | 72" Narrow Depth Glass Doors Back Bar in Black
★★★★★ 4.8 128 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by mail.skinstudiobyv.ca
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Exterior: Robust Black Painted Steel
  • Interior: Galvanized Steel Walls & Ceiling, Heavy Duty Stainless Steel Floor
  • Full Electronic Control System
  • 1" Stainless Steel Top
  • ADA Compliant (Standard Height)
  • Doors: Self-Closing with 120 Stay-Open Feature
  • Door Locks for Security
  • Magnetic Gaskets Ensure Door Sealing
  • LED Lighting for Visibility
  • Packaged Products Only
  • Six Epoxy Coated Wire Shelves Included
  • Left-Side Compressor Standard
  • Forced Air Refrigeration for Rapid Cooling
  • Adaptive Defrost System
  • Epoxy Coated Evaporator Coil
Color Black
Shape Rectangular
Base Type Legs
Brand Name Beverage Air
Item Depth 26-3/8 inches
Finish Types Painted
Manufacturer Beverage-Air
Model Number BBN72HC-G-B
Material Type Black painted steel
Mounting Type Floor Mount
Included Components Shelves
Manufacturer Part Number BBN72HC-G-B
Product Care Instructions Wipe with Damp Cloth
Recommended Uses For Product Bottles, Home Bar
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.8 out of 5
★★★★★
128 ratings | 52 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
87% (111)
4 stars
2% (3)
3 stars
1% (1)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (13)